Turecká Kuchyně (Czech Edition) - O-press

Turecká Kuchyně (Czech Edition)

By O-press

  • Release Date: 2012-02-01
  • Genre: Regional & Ethnic
Turecká Kuchyně (Czech Edition) book review score

Score: (From 0 Ratings)

Turecká Kuchyně (Czech Edition) O-press Book Review Score: ★★★★★ 5/5 stars

Turecko se nachází na rozhraní dvou důležitých kulturních oblastí: evropské a arabské. Nelze se proto divit, že se v tradiční turecké kuchyni nejvýrazněji projevují dva kulinářské světy: středomořský a arabský. Jaká je tedy turecká kuchyně? Podle klimatických a geografických podmínek v ní můžeme rozlišit několik trendů. Tak za prvé je Turecko hornatá země, s dlouhou pasteveckou a nomádskou tradicí. S tím je spojen dávný způsob přípravy pokrmů z masa: Velké kousky masa hojně ochucené všudypřítomným tymiánem se jednoduše opékaly nad ohništěm. Je nutno dodat, že maso opečené na roštu je také dnes v Turecko velmi oblíbené. Nejčastěji se takto upravuje skopové, jehněčí a hovězí maso. Turecko je islámská země. Jelikož korán nedovoluje konzumaci vepřového masa, v tureckém jídelníčku bychom jej hledali marně. Klimatické podmínky vycházející z geografické polohy, teplo a slunce pak zajišťují ve všech ročních obdobích dostatek čerstvé zeleniny bohaté na vitamíny a spoustu šťavnatého ovoce. Velmi oblíbeným druhem zeleniny je zde lilek, často se také v kuchyni používají paprika, dýně a rajčata a různé luštěniny, např. fazolové lusky. Pokud se jedná o ovoce, jednoznačně vedou melouny, pomeranče a fíky. Turci mají rádi pokrmy z ryb, na stole se u nich často objevují pokrmy z makrely nebo tuňáka.
Národním jídlem Turků je kebab - „doner kebap“. Historie tohoto jídla je opravdu zajímavá. V roce 1867 věhlasný kuchař Alexander vyrobil svislý rošt a upevnil na něm kousky masa. Z jehněčího nebo skopového masa upečeného na roštu a ochuceného tymiánem pak postupně a po tenkých plátcích odřezával propečenou vrchní vrstvu. Plátky ukládal na plackách ze slaného těsta a poléval pikantní rajčatovou omáčkou. Zrodil se tak zvláštní pokrm - kebab. V krátké době si získal spoustu nadšených stoupenců a proslavil se v celém Turecku. Dnes si můžeme kebab objednat všude.
V obyčejném stánku na rohu ulice, stejně jako v elegantní restauraci. Další populární turecké jídlo se jmenuje - „kofte“. Zjednodušeně řečeno, jedná se o mleté maso. Lze jej připravovat různými způsoby, můžeme je péci na roštu nebo smažit v rozehřátém oleji stejně jako hranolky.
Nejoblíbenější pokrm z lilku je „imam bayld“. Tvoří ho usmažené plátky lilku naplněné směsí rajčat, cibule a česneku, případně skopového masa, a zalité studeným jogurtem nebo mlékem.
Turecké dezerty a moučníky jsou přímo neuvěřitelně sladké. Způsobují to suroviny, které cukráři používají. Jedná se hlavně o rozinky, fíky, meruňky, med a vanilku. Nejpopulárnějším dezertem je baklava, čili moučník plněný medem, mandlemi, vlašskými ořechy a pistáciemi. Moučníky se polévají hustým citronovým sirupem. Zvláštní místo mezi tureckými sladkostmi zaujímá chalve - chalva. Můžeme si vybrat tu, která nám bude nejvíc chutnat - třeba ořechovou nebo vanilkovou.
Káva patří v Turecku k velice populárním nápojům. Její příprava představuje malý obřad. Do měděné nádoby s dlouhým dřevěným držadlem, džezvy, nasypeme jemně pomletou kávu a zalijeme vodou. Třikrát za sebou necháme kávu vzkypět. Pak ji slijeme do tradičních šálků bez oušek. Turecká káva může být mírně slazená, čili „ekerli“, polosladká, čili „orta“, nebo zcela bez cukru, čili „ekersiz“. Kávu lze ochutit skořicí, vanilkou nebo kardamomem. V dnešní době je však v Turecku nápojem číslo jedna čaj. Turci ho pijí často a rádi, bez čaje se neobejde žádné posezení či jednání. Oblíbený je zde jak jemný zelený čaj, tak aromatický černý. Na Arabském poloostrově se skoro ke každému jídlu podává osvěžující kefír, „ayran”, zředěný vodou nebo silně osolený.
Věř

Turecká Kuchyně (Czech Edition) book review; book recommendations; Regional & Ethnic books;.

@2019 – Just Read Book. All Right Reserved. justreadbook.com is a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for website owners, to earn advertising fees by linking and advertising to amazon.com and any other website that may be affiliated with Amazon Service LLC Associates Program; As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.

Comments/Review section is closed