Nysa I Okolice. Miniprzewodnik - Praca Zbiorowa

Nysa I Okolice. Miniprzewodnik

By Praca Zbiorowa

  • Release Date: 2012-06-19
  • Genre: Europe
Nysa I Okolice. Miniprzewodnik book review score

Score: (From 0 Ratings)

Nysa I Okolice. Miniprzewodnik Praca Zbiorowa Book Review Score: ★★★★★ 5/5 stars

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!

Nysa i okolice

Najbardziej ku wschodowi wysuniętą częścią Przedgórza Sudeckiego jest rozlegle Obniżenie Otmuchowskie. Jego oś stanowi Nysa Kłodzka, której dolina ma charakter płaskodenny, sprzyjający powstawaniu mokradeł i torfowisk. Okoliczność ta skłoniła do utworzenia w środkowym biegu rzeki dwóch wielkich jezior zaporowych, stanowiących dominujący akcent krajobrazowy. Ich swoiste kulisy tworzą krawędzie podniesionych obrzeży: od południa jest to narastające ku sudeckim pasmom Przedgórze Paczkowskie, zaś od północy - Wzgórza Strzelińskie i Wysoczyzna Grodkowska. Z uwagi na dobre gleby i łagodny klimat Obniżenie niemal od prawieków jest gęsto zaludnione, a dziś - pełne atrakcyjnych zabytków i ośrodków wypoczynkowych - należy do najpopularniejszych regionów Polski południowo-zachodniej.

Nysa I Okolice. Miniprzewodnik Praca Zbiorowa epub; Nysa I Okolice. Miniprzewodnik read online; Nysa I Okolice. Miniprzewodnik book review; book recommendations; Nysa I Okolice. Miniprzewodnik Audiobook; Europe books;.

Leave here your review