Podróże w czasie - James Gleick

Podróże w czasie

By James Gleick

  • Release Date: 2018-04-03
  • Genre: Science & Nature
Our rating: 5/5 stars

Score: (From 0 Ratings)
Podróże w czasie ☑

Podróże w czasie ♫

Podróże w czasie James Gleick read book description

Błyskotliwa, pouczająca i zabawna opowieść o podróżach w czasie - koncepcji, która fascynuje fizyków i pisarzy od ponad stu lat.

James Gleick proponuje przekraczającą ramy tradycyjnego myślenia wycieczkę po niezwykłej krainie podróży w czasie – od literackich i naukowych narodzin począwszy, na wpływie, jaki wywarły na nasze rozumienie czasu kończąc. Autor zagłębia się w związki fizyki, technologii, filozofii i sztuki z podróżami w czasie i opowiada o kulturowym rozwoju tej idei – od powieści H.G. Wellsa po telewizyjnego Doktora Who, od Prousta po Woody’ego Allena. Przygląda się też niezbyt wyraźnej granicy między science fiction a współczesną fizyką, by dojść do pytania, czym właściwie jest przeżywana przez nas chwila – świat ulotności, w którym teraźniejszość pożera wszystko, a przyszłość nieustannie znika.

“Czysta przyjemność. (…) Istny park rozrywki, pełen swawolnych atrakcji, który James Gleick eksploruje z zaraźliwym zapałem”

The Wall Street Journal

„Fascynująca mieszanka filozofii, krytyki literackiej, fizyki i obserwacji kulturowych. (…) Wspaniałe przypomnienie, że najlepiej działającą technologią podróży w czasie jest ta najstarsza: snucie opowieści”.

The New York Times Book Review

tags: Podróże w czasie James Gleick epub; Podróże w czasie James Gleick read online; Podróże w czasie read online; read Podróże w czasie; Podróże w czasie by James Gleick eBOOK; Podróże w czasie ePUB; Podróże w czasie book review; Podróże w czasie book summary; book recommendations; book review blog; book summary website; Podróże w czasie Audiobook; James Gleick; Science & Nature books; books to read Podróże w czasie.

User Comments